Bitkisel Gebelik Sonlandırma 2024

Bitkisel Gebelik Sonlandırma 2024

Bitkisel Gebelik Sonlandırma

Bitkisel gebelik sonlandırma, kürtaj olmak istemeyen anne adaylarının başvurduğu bir yöntemdir. Fakat bitkisel gebelik sonlandırma için kullanılacak çay, kür gibi şeylerin çeşitli komplikasyonlara yol açma riski vardır. Bu yüzden çok dikkatli olunması gerekir.

Düşük Yaptıran Bitkiler

İstenmeyen gebelikten dolayı çaresizlik içindeyseniz kesin düşük yaptıran bitkiler ile çözüme kavuşabilirsiniz. Doğal yoldan bebek düşürme, kürtaj işlemine göre daha risksizdir. Üstelik bu, daha az travmatik bir yöntemdir. Kürtajın etkisinden kurtulmak uzun zaman alabilir.

Burada bildirilen yöntemlerin birtakım sorunlara yol açabileceği de unutulmamalıdır. Ayrıca bunlar garanti düşük yaptıran bitkiler arasında gösterilmesine rağmen her zaman %100 sonuç vermeyebilir. Bunlardan birini kullandığınız halde düşük yapamayabilirsiniz. Onun için mutlaka doktora başvurmanız önerilir.

Maydanoz Kürü ile Bebek Düşürme

Her gün 4-5 bardak maydanoz çayı içmek bebek düşürmeye yardımcı olur.

Eczaneden 500 mg suda eriyen C vitamini tableti alıp maydanoz kürüyle beraber her gün 2-3 defa bunu da kullanmak tavsiye edilir.

Bitkisel kürtaj yöntemleri arasında maydanoz çayını tercih edecekseniz şöyle hazırlayabilirsiniz:

Aktardan aldığınız kurutulmuş maydanozu 1 bardak sıcak suya atın. (1 yemek kaşığı kadar eklemeniz yeterlidir.) Demleyip tüketin.

Dilerseniz taze maydanozu yıkayarak blenderdan geçirin, 1 bardak su ile karıştırarak için.

Papatya ile Bitkisel Hamilelik Sonlandırma

Rahim kaslarını uyarıcı etkisinden dolayı papatya, düşüğe yol açan bitkiler içerisindedir. 2-3 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya 1 su bardağı sıcak suya ilâve edilir. Bunu düzenli olarak tüketmeye devam ederseniz düşük yapma riskiniz yüksektir.

Pelin Bitkisiyle Düşük Yapma

Bu da yeşil yapraklı bir bitki olup maydanoza benzer. İster taze, ister kuru olarak kullanılabilir. 1 tatlı kaşığı kurutulmuş pelin bitkisi 1 bardak sıcak suya atılır. 5 dakika demlenir. Günde en fazla 3 defa tüketilebilir. Eğer doz aşımı yapılırsa böbrek yetmezliğine sebebiyet verebilir.

Blue Cohosh ile Doğal Hamilelik Sonlandırma

Adını ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bu da bitkisel çocuk düşürme yöntemleri içinde yer alır. Bu bitki oksitosin hormon seviyesini artırır. Kurutulmuş blue cohosh aktarda bulunabilir. Bir tatlı kaşığı kadar kullanmanız kâfidir. Her gün 3 kere içilmeli, 6 günden daha uzun süre yapılmamalıdır.

Yarpuz bitkisi (Pennyroyal) ile Bitkisel Kürtaj Yöntemi

Bu, düşük yaptırıcı bitkiler listesinde çok güçlü etkisiyle ön plandadır. Fakat zehirleme ihtimâli de mevcuttur. Uçucu yağı da vardır, onu kullanmaktan uzak durulmalıdır. Aktara ‘yarpuz çayı yapacağım’ derseniz size kurutulmuş yarpuz verecektir. Bunu da önceki yöntemde olduğu gibi her gün 3 defa kullanmalısınız, 6 günü geçmemelidir.

Angelica bitkisi ile Bitkisel Hamilelik Sonlandırma

Bu bitkiye Dong Quai adı da verilir. Âdet olmayı kolaylaştırsa da,rahim kasılmalarını artırarak düşük yaptırma gibi bir özelliği vardır.

Doğal düşük yapma yöntemleri arasında pek bilinmeyen bu bitki de temkinli kullanılmalıdır. Bir tatlı kaşığı kullanılması yetecektir. Hazırlanan çay her gün 4 defa tüketilir. Kökleri yenmez. Angelica esansiyel yağının kullanımı zararlıdır.

Tarçın Çayı ile Bitkisel Çocuk Düşürme Yöntemi

Bitkisel gebelik sonlandırma için tarçın çayı kullanacaksanız 5 çubuk tarçın ile 2 su bardağı suya ihtiyacınız var. Su koyu kahverengi renge dönünceye kadar kaynatın ve sıcak halde tüketmeyi sürdürün. Kırmızı ahududu yaprağı çayı yaparak tarçını ona da ekleyebilirsiniz.

İkisi de rahmi uyararak mukus tıkacının uzaklaştırılmasına yardım eder.

Susam ile Bitkisel Gebelik Sonlandırma

Hamileliğin ilk 3 ayında susam suyu tüketmek gebeliğin sonlanmasına yol açabilir. 1 bardak suya 1 avuç susam koyun. Bir gece bekletip ertesi gün süzün. Susamları değil sadece suyunu tüketin. Düşük gerçekleşinceye dek buna devam edin.

Bitkisel Gebelik SonlandırmaHint Yağı ile Doğal Gebelik Sonlandırma

Saç ve cilt bakımında sıklıkla kullanılan Hint yağı, düşük yapmaya yardımcıdır. Çünkü bağırsaklarda kasılmayı tetikler. Bağırsaklar rahimin etrafını sardığı için onların kasılması rahim kasılmasına da neden olur.

Bir su bardağı elma veya portakal suyuna 1 çay bardağının 1/3’ü kadar organik hint yağı ekleyin. Güzelce karıştırıp tüketin.

Ananas Suyu ile Doğal Yoldan Gebelik Sonlandırma

Bol miktarda ananas suyu tüketmek, uterus bölgesini uyarır ve düşüğe zemin hazırlar.

Bromelain, proteolitik enzim ve C vitamini içeren ananas bu zengin yapısıyla serviks kaslarını yumuşatıp rahim kasılmalarını harekete geçirir.

Ananasın meyve kısmını parçalara ayırın. Bunları 1 bardak suya atıp blenderdan geçirin. Her gün birer bardak için.

Kimyon ile Doğal Yoldan Hamilelik Sonlandırma

Bu da doğal kürtaj yöntemleri içinde gösterilebilir. Âdet kanının gelmesini sağlayan bu etkili baharat, düşük yapmayı kolaylaştırır. 1 tatlı kaşığı kimyon tohumunu 1 bardak suya atın ve sıcak halde tüketin.

Not: Bitkisel gebelik sonlandırma yöntemleri olarak bildirdiğimiz bu uygulamaları doktora danışmadan yapmanız önerilmez.

İçeriklerimizden ilk haberdar olmak için FACEBOOK sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme

Emziren Annenin Beslenme Rehberi

 

17 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir