Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Olunur Mu? 2022

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Olunur Mu? 2022

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Olunur Mu? merak edenler için bu şekilde hamile kalmanın mümkün olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Gebelik oluşması adına kızlık zarının bozulması gerekli kriterlerden biri değildir. Daha çok duhule müsait olarak adlandırılan esnek tiplerdeki kızlık zarları bulunmaktadır. Meninin zara yakın bir alana bulaşabilir. Bu durum spermlerin vajinaya hızlı ve kolay bir şekilde giriş yapabilmektedir. Bu durum, kızlık zarı bozulmadan hamilelik için gerekli şartlar olarak düşünülebilir.


Eldeki Sperm Vajinaya Değerse Hamile Kalınır mı?

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamilelik BelirtileriKızlık zarı bozulmadan hamile olunur mu sorusunu soran birçok kişinin başına gelen bu durum. Genel olarak esnek tiplerdeki kızlık zarı, meninin yakın bir bölgeye bulaşması ile birlikte spermler, vajinaya oldukça kolay şekilde giriş sağlar. Bu durum ise bakire hamilelik belirtileri kapsamında çeşitli semptomların görülmesine ve kişinin hamile kalmasına neden olur. Bu noktada, kızlık zarının yapısının bir hayli önemli olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Daha önce de ifade edildiği üzere esnek tipli kızlık zarında sperm, yakın bölgeye bulaşabilmektedir.

Bu durum spermin vajinaya kolaylıkla giriş sağlamasına ve gebeliğin görülebilmesine yol açar. Bir kadının hamile kalabilmesi için sağlıklı sperm hücreleri yol kat etmeli ve yumurtayı döllemelidir. Kızlık zarı bozulmadan hamilelik belirtileri kapsamında adet gecikmesinin yaşanması, bir kadının hamile olduğunu ifade edebilmektedir. Fakat kesin sonuç, hekim tarafından gerçekleştirilen tetkikler ile ortaya çıkmaktadır

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Olunur Mu Belirtileri Nelerdir ?

Normal hamile kalma yönteminde, en önemli belirti adet gecikmesi olarak bilinmektedir. Bu durum, kızlık zarı bozulmadan hamile kalmada da kendisini belli etmekte olup birçok kadın, bu semptom üzerinden hamile olduğunu fark etmektedir.

Kızlık zarı bozulmadan hamilelik kapsamında sürtünme, yakınlaşma vb. yöntemlerle esnek vulva vajina girişen boşaldığı durumda spermler, zar bozulmadan da vajinaya girebilmektedir. Çünkü spermler genel olarak hareketlidir. Bu durum, kızlık zarında herhangi bir bozulmaya ihtiyaç duymadan hamile kalınmasını olanaklı hale getirebilmektedir. Kadınların konu ile ilgili bilmesi gereken en önemli husus, adet döneminde gebe kalınmayacağıdır. Kızlık zarı bozulmadan gebelik dahilinde, kadınların adet döneminde olmamaları bir hayli önemlidir

 

Facebook sayfamızı takip ederek içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Instagram sayfamızı takip ederek içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sitemizde Hamilelik Hastalıkları ile ilgili diğer içeriklerimiz için tıklayınız  

Hamile Yaşam’da bulunan sağlık makaleleri tavsiye öneri niteliğinde olup ciddi durumlar yada şüphelerde hekiminize danışmanız şiddet ile önerilir, aksi durumlarda hamileyasam.com sorumluluk kabul etmez.

 

26 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir