Sezaryen Göbeği Nasıl Gider?

Sezaryen Göbeği Nasıl Gider?

Sezaryen Göbeği Nasıl Eritilir ?
Sezaryen Göbeği Nasıl Eritilir ?

Sezaryen Göbeği normal doğum yerine ameliyat ile bebeklerini doğuran hanımların doğumdan sonra meydana gelen şişkinliklerini ifade eden bir terim. Normal doğum yerine sezaryen doğum yapan kadınların göbek bölgesinde bu doğumun etkisi ile şişkinlik oluşur. Bu şişkinlik birçok kadının kafasına takılan ve düşüncesini meşgul eden bir konudur. Sezaryen sonrası şişkinlik veya göbek şeklinin bozulması gayet normal bir olaydır.

Kadınların doğum sonrası oluşan karın bölgesindeki hasarı saklamak için korse taktıkları bilinmekte. Ancak korse bu bölgede meydana gelen deformeyi ortadan kaldırmaz. Karın bölgesinde oluşan bu olumsuz görüntünün ortadan kaldırılması için estetik cerrahlar tarafından karın germe işlemi yapılmakta ve bu çözüm olarak ortaya konulmaktadır.

Sezaryen Göbeği meydana gelen kadınların cerrahi yöntemleri en son çare olarak denemelerinde fayda var. Bu yöntem öncesi başka çareler düşünmek ve önerilen bir takım çözüm önerilerini yapmakta fayda var. Normal doğum yapan kadınlarda her ne kadar sezaryenden kaynaklı bir göbek söz konusu değilse de karın bölgesinde şişkinlik ve çatlaklar oluşması son derece normaldir.

Sezaryen Göbeği Nasıl Gider?

Sezaryen doğumu yapan kadınlar bu durumla iki çocuk dünyaya getirebilir. Bu nedenle iki çocuk meydana getiren ve bunu sezaryen ile gerçekleştiren kadınlarda bu göbek oluşumu daha dikkat çeker. Ancak ilk sezaryen doğumu sonrası kendine dikkat eden ve eksersizler ile bu oluşumu kaybeden kadınlar da azımsanmayacak kadar çoktur. Ayrıca her kadında aynı derecede göbek oluşumu meydana gelmez.

Sezaryen Göbeği Nasıl Gider? Bu konuda en kolay yöntem doğumdan sonra göbek eritme hareketleri yapmak ve bu egzersizler ile bu oluşumu ortadan kaldırmak olacaktır. Egzersizler yolu ile göbeği ortadan kaldırmaya yönelik olarak bazı tavsiyeler şunlardır;

  • Yarım mekik hareketi. Bu hareket için diz bükük bir şekilde sırt üstü uzanmak ve elleri başa koyarak hafif bir şekilde doğrulup yeniden yatmak gerekir. Bu şekilde karın bölgesinin sıkılaşması sağlanır. Günlük olarak belirli tekrarlarla yarım mekik hareketini yapmak sağlıklı bir şekilde göbek sarkmasından kurtulmaya yardımcı olur.
  • Bisiklet egzersizi yapmak karın bölgesinde oluşan sarkma ve göbeğin ortadan kaldırılmasını sağlar. Yere uzanarak ellerin arkada tutulması ve ayakların bisiklet sürer şekilde hareket ettirilmesi ile yapılır.
  • Yere sırt üstü yatarak her bir bacağı havaya kaldırmak ve çember hareketi yapmak karın kasları üzerinde etkili bir başka harekettir.
  • Sezaryen Göbeği oluşumunu ortadan kaldırmak için yapılan bir başka hareket ise pilates topu ile yapılacak çeşitli egzersizlerdir.

Korse ve Kremlerle Sezaryen Göbeği Yok Olur mu?

Sezaryen Göbeği
Sezaryen Göbeği

Kadınların sezaryen doğumu sonrasında ortaya çıkan göbek ve göbek sarkması korse takma yöntemi ile belirli bir düzeyde azalma sağlar. Ancak bu şekilde korse ile tamamen ortadan kaybolmaz. Bazı kadınlar korse ve diyet ikilisini deneyerek bu oluşumdan kurtulmak isteseler de yüzde yüz başarı şansı her zaman olmaz. Diyet genel zayıflama konusunda yardımcı bir etken olsa da bölgesel zayıflama etkisi yaratmaz.

Bölgesel zayıflama söz konusu olmadığı için diyet yapmanın bu kısımda etkisi yoktur. Bir takım bitkisel karışımlar ve kremler ile karın bölgesindeki deri üzerindeki çatlaklar ve dezenformasyonlar tedavi edilebilir. Ancak karın kısmında oluşan çıkıntı ve şişkinlik tam olarak kaybolmaz. Sezaryen Göbeği oluşumunu ortadan kaldırmak için krem, korse ve egzersiz birlikte yapılır ise kısmen bazı kadınlarda işe yarayabilir.

 

Estetik Ameliyat ile Sezaryen Göbeğinden Kurtulmak

Sezaryen doğumu sonrasında bazı kadınlar göbek oluşumunu çok kolay giderebilir. Bazı kadınlar ise çeşitli eksersizler, kremler ve diyet yolu ile giderme şansını yakalar. Ancak bazı kadınlarda hangi yol denenirse denensin azalma olur ama tamamen ortadan kalkmaz. Bu durumda yapılacak tek bir şey kalmıştır o da estetik operasyon ile bu durumdan kurtulmak.

Ancak bu yönteme başvuracak kadınların başka çocuk yapma fikrinin olmaması veya ikinci doğumlarını da sezaryen ile yapmış olmaları gerekir. Aksi takdirde yeni bir doğum sonrası yeniden estetik yaptırmak zorunda kalabilirler. Sezaryen Göbeği Nasıl Gider? Sorusunun et etkili ve kesin yolu estetik cerrahi operasyondur. Karın germe ameliyatı denilen bir yöntem ile bu tür oluşumlardan kurtulmak mümkün.

Genel anestezi altında yapılan bu uygulama ile kadın karın bölgesinde meydana gelen deforme durum ortadan kaldırılır. Böylece kadınlar psikolojik ve fizyolojik olarak kendilerini iyi hissetmeye başlar.

Hamilelik sonrası kilo vermek konusunda daha fazla içerik için Diyet kategorimizi ziyaret edebilir, paylaşımlarımızdan ilk haberdar olmak için Facebook ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir